• Editör Puanı
  • Lisans Ücretsiz
  • Kategori Sıkıştırma ve Yedekleme
  • Boyut 50.22
  • Diller Türkçe
  • İşletim Sistemi Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8
  • İndirilme
  • Geliştirici Free Time

Format Değiştirme Programı

Hepimiz mutlaka format değişimlerinden kaynaklı irili ufaklı sorunlar yaşamışızdır. Belki de bu sorunlar sizi sandığınızdan daha meşgul etmiştir. İşte artık bu durumları sorun olmaktan çıkaran müthiş bir format değiştirme programı var: Format Factory.

Format Factory MP3, AVI, 3GP, MOV, MKV, AMR, MMF, M4A, MP2, ICO, TIF, TGA, PCX gibi bilinen uzantıların yanı sıra ismini daha az bildiğimiz belki de duymadığımız birçok uzantıyı da desteklemektedir. Böylelikle programın birbirine çeviremediği format neredeyse yoktur.

Format Factory’nin indirilmesi dakikalar içinde olur ve kurulumu oldukça basit 4 adımdan oluşmaktadır. Program Türkçe’dir.  Kurulumla beraber standart bir ara yüz bulunmaktadır. Standart ara yüzü beğenmezseniz renkli ve eğlenceli tema seçeneklerinden faydalanabilirsimiz. Sadece ara yüz değil yazı karakterlerini, renklerini de değiştirebilir böylelikle Format Factory programınızı kişileştirebilirsiniz.

Format Factory kullanımı oldukça basit bir programdır. Video, Ses, Görüntü, Rom Aygıt/DVD/VCD/ISO, Advanced olmak üzere beş ana hattan oluşmaktadır.

Video bölümünde: Mobil aygıt, MP4,AVI,3GP,RMVB, GIF, WMV, MKV, MPG, VOB, FLV, SWF seçenekleri

Ses bölümünde: MP3,WMA, FLAC, AAC, MMF, AMR,M4A,M4R,OGG, WAV, Wavpack seçenekleri 

Görüntü bölümünde: JPG, PNG,ICO,BMP,GIF,TIF,PCX,TGA seçenekleri

Rom Aygıt/DVD / VCD/ISO bölümünde: DVD’yi Video dosyasısına, Music CD to Audio File ( Müzik dosyasını ses dosyasına), DVD/CVD’yi ISO/CSO’ya, İSO’yu CSO’ya dönüştürme seçenekleri bulunmaktadır.

Format Factory’nin ADVANCED bölümünde ise diğer dönüşüm programlarından farklı olarak video birleştirici, ses birleştirici, çoklayıcı özellikleri vardır. Bu bölümde ayrıca Medya Dosyası Bilgileri ve Ad Değiştir seçenekleri de bulunmaktadır. Böylelikle videolarınız dönüştürmenin yanı sıra adlarını değiştirme, ses kalitelerini arttırma gibi spesifik ayarlamaları da yapabilmektesiniz.

Format Factory’de bulunan diğer bir harika özellik ise VCD/DVD/USB kaynaklarından oluşan film, multimedya özelliklerindeki dosyalarınızı 3G’ye çevirerek telefonlarınızdan izlemenize olanak sağlamasıdır.

Format Factory’de iPhone, iPod için multimedyaları için dosya desteği bulunmaktadır. Ayrıca hasar görmüş ses ve video dosyalarınızı onarabilmektedir. Resimleriniz için de alternatifler sunan Format Factory’de resimlerinize zom yapabilir, döndürebilir ve etkiletleyebilirsiniz. Üstelik dönüşüm sandığınızdan daha kısa sürede tamamlanmaktadır.

Format Factory’de DVD rip yapma özelliği ve multimedya dosyalarının boyutlarını değiştirme özelliği de bulunmaktadır.
Ekran Görüntüleri