At Zarını Kur Şehrini
  • Editör Puanı
  • Lisans Ücretsiz
  • Kategori Mesajlaşma
  • Boyut 78.50
  • Diller Türkçe
  • İşletim Sistemi Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8
  • İndirilme
  • Geliştirici Joygame

Masa Oyunu

Dünya üzerinde 15 milyonu aşkın online oyuncusunun olan At Zarını Kur Şehrini oyununu artık bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Oyun Türkçedir ve kurulumu oldukça basittir. Oyunun setup dosyasını indirdikten sonra üye adınızı ve şifrenizi girerek oyuna başlayabilirsiniz.

At Zarını Kur Şehrini klasik monopoly ya da milenyum borsa gibi oynanmaktadır. Zar atmak ve zar esasına göre hareket edilmesi gerekir. Bu tür oyunları bilmeyenler için oyunun başlangıcında bir rehber bulunmaktadır. Rehber size oyunun tüm ayrıntılarını oldukça sevimli karakterler ile ve anlaşılabilir bir biçimde anlatmaktadır.

At Zarını Kur Şehrini oyununun temel amacı mümkün olduğunca çok şehir alarak rakiplerinizi iflas ettirmektir. Kazanma şartları iflas ettirmektir ama beraberlik durumunda oyuncunun mal varlığı esas alınır. Diğer bir kazanma şansı ise üç renk tekelleştirmektir. Üç renkten üç şehir el ettiğinizde oyun sizin olur. Oyunda birçok kritik nokta bulunmaktadır. Oyunu öğrendikçe ve bu noktaları keşfedecek ve oyundan daha çok zevk alacak ve farklı kazanma yolları olduğunu göreceksiniz.

Oyun iki boyutludur. Seçtiğiniz karakter öncelikle zar atar ve zarda çıkan sayı boyunca ilerler. Ulaştığı noktada belirli bir ücret ödeyerek villa ya da daha üst kira getirileri sağlayan menkuller alır.

Peki, ne işe yarar bu menkuller?
Oyun çoklu oyuncu yönetimiyle oynanmaktadır. Sizin aldığınız menkulün olduğu şehre diğer oyuncu geldiğinde siz ondan kira bedeli alırsınız ve kasanızda diğer menkulleri almak için daha fazla para biriktirirsiniz. Tabii bu durum sizin için de geçerli olacaktır. Sizde aynı duruma geldiğiniz zaman menkul sahibine kartlarda belirtilen miktarı ödeme yapmak durumundasınız.

Para, bu oyundaki en değerli şeydir. Nitekim siz kira ödediğiniz alanı eğer paranız yeterse satın alabilirsiniz. Bazı kritik noktalarda ev ya da şehri tamamen almak sizi oyunun galibi yapabilir. Bu bakımdan kendi oyun rotanızı çizebilir ve bu kritik yerleri tespit ederek oyundan daha çok keyif alabilirsiniz. Oyunda bu tür kazanma alanları sıkça vardır. Örneğin aynı renkten şehirleri/alanları aldığınızda Renkli Zafer elde edersiniz ve kira bedelleriniz artar.

Eğer paranız biterse ne olur?
Oyunda klasik oyunlardan farklı olara bir kereye mahsus iflas ilan edebilir ve kredi çekebilirsiniz.

Oyun oldukça renkli ve sevimli 2 boyutlu karakterlerle oynanmaktadır. Oyunlara odalar yardımıyla girer ve canlı oyuncularla oyun oynarsınız. Klasik zar oyunlarını teknoloji ile canlandıran bu oyun yediden yetmişe birçok insanın oynayabileceği gayet zevkli bir oyundur.
Ekran Görüntüleri